Aktualizacje Call of Duty przeciążają sieć w Wielkiej Brytanii

​Temat rozmiarów Call of Duty: Modern Warfare oraz Warzone na dyskach twardych powraca raz jeszcze, po tym jak produkcje przekroczyły "psychologiczną barierę" 200 GB w wersji PC. Wszystko to "dzięki" ostatniej aktualizacji: 54 GB dla Call of Duty: Modern Warfare oraz 47 GB dla Warzone.

Łatkę opublikowano ze względu na start piątego sezonu zmagań rankingowych. Wprowadzana zawartość w żaden sposób nie tłumaczy oczywiście takich rozmiarów, ale to także nie jest żadna nowość. Trudno spodziewać się, by model pociągu potrzebował aż 50 GB wolnego miejsca na HDD.

Reklama

Na konsolach jest podobnie, lecz tutaj nie osiągnięto jeszcze 200 GB, a ostatnie aktualizacje sprawiły nawet, że łączny rozmiar się zmniejszył. Tym bardziej gracze na PC zastanawiają się, dlaczego podobnie nie może być na PC. Co więcej, na konsolach można wybrać elementy do usunięcia.

Jeśli nie jesteśmy zainteresowani kampanią, na PS4 oraz Xbox One można ją odinstalować, zostawiając jedynie tryby sieciowe. Na komputerach osobistych podobnych możliwości jednak nie ma, z niewiadomych przyczyn. Teraz mamy także pewne detale na temat wpływu łatek na sieć.

Brytyjski Eurogamer postanowił bowiem zapytać bezpośrednio u jednego z dostawców, w Virgin Media. Jak się dowiedział, premiera ostatniej aktualizacji (tej z piątym sezonem) sprawiła, że zanotowano wzrost ruchu na łączach o 60 procent, co jest podobno niebywale wysoką wartością.

W godzinach szczytu (od 20 do 22) w ostatnią środę ruch był większy o 20 proc., co stanowi najwyższy poziom notowany przez cztery tygodnie w Wielkiej Brytanii. Już we wtorek było o 10 proc. więcej łączeń niż zazwyczaj, ponieważ posiadacze PlayStation 4 mogli wtedy zacząć pobieranie.

W porównaniu z ubiegłym tygodniem, w całym kraju pobrano aż 22 petabajtów danych więcej. Jeden peta bajt to tysiąc terabajtów. W szczytowym momencie w każdej sekundzie przez łącza przepływały dane odpowiadające 52 patchom Warzone na PlayStation 4. A do tego doszło jeszcze Fortnite...

Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje