Aktualizacja CS:GO: Rewolucja w trybie turniejowym

​Na serwery Counter-Strike’a trafiła najnowsza aktualizacja. Wśród wielu szczegółowych usprawnień, Valve postanowiło wprowadzić jedną, bardzo istotną zmianę. Od teraz bot nie będzie wchodził na serwer zamian za żywego gracza. To coś, czego mało kto się spodziewał.

Rozgrywka w CS:GO przez lata zmieniała się w niewielkim stopniu. Była to zarówno siła, jak i jednocześnie duża niedogodność tytułu. Gracze dzięki temu mogli przyzwyczaić się i wytrenować w zaawansowanym stopniu pewien model rozgrywki, lecz jednocześnie przyznają, że wiele kwestii wymaga odświeżenia, jak na 2021 rok.

Reklama

Do najczęstszych próśb należą między innymi lepsze serwery czy zaimplementowanie nowszego silnika - Source 2, gdyż obecny został napisany przeszło 17 lat temu. Temat silnika co kilka tygodni wraca jak bumerang, pojawiają się jakieś przecieki, ale jak na razie nie wiadomo kiedy zostanie on wdrożony. Valve postanowiło jednak nieco odmienić rozgrywkę przez jeden, aczkolwiek istotny element.

Do tej pory gdy gracz opuścił spotkanie w ramach trybu turniejowego, w jego miejsce pojawiał się bot. Gdy jeden z czterech pozostałych graczy zginął wcześniej niż sztuczna inteligencja, mógł przejąć jego stery. Teraz będzie to niemożliwe. Amerykańskie studio zadecydowało, że od teraz bot nie będzie obecny w trybie turniejowym.

To wbrew pozorom bardzo istotna zmiana. Teraz absencja jednego z członków drużyna będzie skutkowała realnym osłabieniem. Dotyczyć ma to też trybu turniejowego, gdzie osłabienie będzie jeszcze większe w skutkach.

Aktualizacja spowodowała wiele głosów w środowisku. Mało kto spodziewał się takiej właśnie zmiany w popularnym matchmakingu. To może jednak powstrzymywać przed pochopnymi decyzjami o opuszczeniu zawodnika czy jego wyrzuceniu z jakichś powodów.

Dowiedz się więcej na temat: CS:GO

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama