Aktualizacja CS:GO: poprawiono irytujący błąd z broniami

​Valve zareagowało na sygnały ze strony graczy, że wystąpił błąd przy podnoszeniu broni, gdy obok nich leżał granat. Ponadto istotną poprawką jest zniwelowanie buga, który powodował mniejsze obrażenia z granatów obok małych obiektów.

Naprawiono podnoszenie broni

Reklama

Wokół Counter-Strike’a powstało w ostatnim czasie wiele plotek. Dotyczą one głównie nadchodzącego rzekomo wielkimi krokami przejścia na silnik Source 2. Jest to zmiana, na która gracze czekają od kilku dobrych lat i wiele wskazuje na to, że gracze w końcu doczekają się upragnionego silnika może nawet w najbliższych tygodniach. Szybciej jednak Valve zajęło się problemami z obecną wersją CS’a.

Jednym z najważniejszych był błąd niemożności podnoszenia broni po rywalu lub swoim koledze, gdy obok leżał granat. Z niewiadomych przyczyn mechanizm ten się zacinał i gracz w takiej sytuacji nie mógł wymienić swojej broni na lepszą.

Ten błąd bardzo irytował graczy i przeszkadzał w rozgrywce. O problemie stało się głośno i Valve zareagowało w aktualizacji 12 maja. To jednak nie koniec kłopotów, jakie Valve musiało rozwiązać.

Schody nie będą już tarczą

Innym, bardzo poważnym błędem był problem z obrażeniami zadawanymi granatami, gdy przeciwnik stał za małymi obiektami jak na przykład schody. Z niewiadomych przyczyn gracz, obok którego wybuchł granat odnosił stosunkowo małe obrażenia, patrząc na to, jak mała powierzchnia go chroniła. Pozwalało to nieco oszukiwać system i gdy przeciwnik rzucał granat, sprytny gracz mógł się schować na przykład za schodami, co pozwoliło mocno zredukować poniesione obrażenia.

Na tę sytuację również Valve zareagowało dosyć szybko i naprawiło ten błąd w najnowszej aktualizacji. Trzeba przyznać, że oba błędy mogły w znaczący sposób wpływać na rozgrywkę, zatem ich naprawienie musiało mieć z oczywistych względów wyższy priorytet. Amerykańskie studio dokonało również szeregu innych, mniejszych poprawek.

Należą do nich: naprawienie resetowania odliczania samozniszczenia drona w rozgrywce Danger Zone, paralizator nie jest odbierany graczowi, gdy ten rozpoczyna rundę bez pistoletu oraz dodano szereg ustawień do kontroli serwerów gry.

Jak wspomnieliśmy wyżej, aktualizacja, która nadeszła dzisiejszej nocy polskiego czasu może być początkiem szerszych zmian w CS:GO. Wtorkowe przecieki mówią, jakoby już w środę miała by zostać wydawana testowa wersja CS:GO na Source2. Czy tak się stanie? Przekonamy się o tym już w ciągu kilkudziesięciu godzin.

Dowiedz się więcej na temat: CS:GO

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje