AGO z problemami w ESL Pro League

​Awans do esportowej Ligi Mistrzów został uznany za duży sukces. Teraz jednak sytuacja x-kom AGO nie jest już tak kolorowa. W niedzielę Polacy przegrali kolejny mecz, przez co AGO straciło szansę na fazę play-off.

Jeszcze niedawno z występem AGO w rozgrywkach ESL Pro League wiązano duże nadzieje. Otóż zawodnicy prowadzeni przez Mikołaja "miNIr0xa" Michałkówa w końcu awansowali do prestiżowych zmagań, otrzymując możliwość zmierzenia się z czołowymi ekipami w Europie.

Reklama

Aktualnie drużyna nie ma jednak powodów do zadowolenia. Te mogły być jeszcze po dwóch kolejkach, gdyż AGO powalczyło z BIG, a także sensacyjnie pokonało Heroic, które przystępowało do EPL-a świeżo po największym sukcesie organizacji w historii.

Kolejne trzy spotkania przyniosły "jastrzębiom" klęski. Mistrzowie Polski nie znaleźli sposobu odpowiednio na OG, Natus Vincere, a w ostatnim meczu ENCE Esports. Z Finami pojedynek zaczął się dla Polaków świetnie, gdyż wygrali oni pierwszą mapę wynikiem 16:2. Później jednak Skandynawowie równie pewnie uporali się z rywalem, notując wygraną.

Tym samym AGO straciło możliwość awansu do fazy play-off. Obecnie zespół walczy o to, by nie zająć ostatniego miejsca w grupie A. Dominik "Gruby" Świderski i spółka będą mieli dwie okazję do poprawienia swojego dorobku punktowego - w czwartek zmierzą się oni z G2 Esports, natomiast w niedzielę polski zespół stanie naprzeciw GODSENT.

Wyniki x-kom AGO:

  • x-kom AGO - BIG 0:2 (14:16 - vertigo, 7:16 - dust2)
  • x-kom AGO - Heroic 2:1 (16:12 - vertigo, 17:19 - nuke, 19:17 - mirage)
  • x-kom AGO - OG 0:2 (6:16 - train, 6:16 inferno)
  • x-kom AGO - Natus Vincere 0:2 (9:16 - mirage, 13:16 - nuke)
  • x-kom AGO - ENCE Esports 1:2 (16:2 - mirage, 6:16 - train, 4:16 - dust2)
Dowiedz się więcej na temat: ESL Pro League

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje