AGO Gaming w pięknym stylu awansowało do półfinału ESEA MDL Season 26 Global Challenge

AGO Gaming w pięknym stylu rozprawiło się z Kaiser Chiefs (16:5) oraz Space Soldiers (16:11) w fazie grupowej turnieju ESEA MDL Season 26 Global Challenge. Zwycięstwa dały polskiej drużynie awans do półfinału turnieju w Nowym Jorku.

Pierwszy mecz dla drużyny Bogusława Leśnodorskiego był niczym przysłowiowa  "bułka z masłem". Polacy zdecydowanie zdominowali rywala z Australii - Kaiser Chiefs na mapie Train i bez większych trudów prowadzili po pierwszej połowie 11:4.

Druga połówka była zwieńczeniem dzieła dla AGO Gaming. Nasi reprezentanci oddali zaledwie jedną rundę po stronie antyterrorystów, a całe spotkanie zakończyło się miażdżącym rezultatem 16:5.  Zdecydowanie najskuteczniejszym polskim zawodnikiem był Dominik "GruBy" Świderski z 24 fragami na koncie.

Drugi mecz fazy grupowej był teoretycznie tym najtrudniejszym. Na AGO Gaming czekało tureckie Space Soldiers, które ma na koncie już kilka znaczących sukcesów. "Aniołki" nie przestraszyły się jednak tureckiej ekipy i od samego początku Cobblestone’a wzięli sprawy w swoje ręce.

Pierwsza połowa była wręcz koncertowa w wykonaniu "Furlana" i spółki. AGO wygrało stronę terrorystów 12:3. Polacy totalnie zdominowali tureckiego rywala i wiele wskazywało na to, że nasi gracze lada chwila awansują do półfinału amerykańskiego turnieju.

Druga połowa była jednak dziełem powrotu tureckich graczy. Ekipa "XANTARESA" wygrała aż osiem rund z rzędu i zaczęło się robić bardzo niebezpiecznie dla polskiej ekipy. Cztery kolejne odsłony należały jednak dla reprezentantów Polski i to nasi zawodnicy wygrali ostatecznie spotkanie 16:11.