AGO Esports w półfinale WESG 2018!

AGO Esports pokonało serbską drużynę Valiance 2:1 I awansowało do półfinału turnieju World Electronic Sports Games w CS:GO! Polacy w meczu o finał zmierzą się ze słynnym fnatic.

Spotkanie rozpoczęło się nie po myśli drużyny z naszego kraju. Wprawdzie wygrali pierwszą połowę swojej mapy - Train - 9:6, lecz druga połowa przyniosła kłopoty "Furlanowi" i jego kolegom. Serbowie zaczęli błyskawicznie odrabiać straty. Świetna gra tej drużyny po stronie CT przyniosła im zwycięstwo 16:13. Porażka Polaków na wybranej przez siebie lokacji była bardzo złą wiadomością. Mogli wziąć rewanż na Inferno.

Reklama

Zawodnicy AGO rozpoczęli od wygranej pistoletówkę potyczkę na Inferno. "Jastrzębie" kontynuowali swoją dobrą grę w dalszych fragmentach spotkania. Po pierwszej połowie prowadzili 10:5 po stronie broniącej, co było bardzo korzystnym rezultatem. Druga część była znacznie bardziej wyrównana. Serbowie byli skuteczniejsi, co przekładało się na zwycięskie rundy. AGO nie pozwoliło jednak wydrzeć sobie zwycięstwa i ostatecznie odnieśli triumf 16:12. O losach meczu miała zadecydować mapa Dust2.

Decydująca mapa stała pod znakiem kompletnej dominacji polskiej ekipy. AGO Esports nie dawało najmniejszych szans zespołowi z Serbii. Pierwszą połówkę "Jastrzebie" wygrali 11:4, a w drugiej oddali zaledwie dwie odsłony, by ostatecznie wygrać 16:6 i cieszyć się z awansu do najlepszej czwórki turnieju WESG 2018.

O wielki finał AGO Esports powalczy ze szwedzką drużyną fnatic. Spotkanie zaplanowane jest na sobotę o godzinie 8:45. 

AGO Esports - Valiance 2:1 (Train, Inferno, Dust2)

Krzysztof Chałabiś

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama