18 tysięcy toksycznych graczy Overwatcha zbanowanych w Korei Południowej

​Blizzard uderza po raz kolejny. Tym razem temat toksyczności w Overwatchu wraca na koreańskich serwerach.

Nastawienie graczy na serwerach, trolle oraz celowe przegrywanie meczów to kwestie poruszane wśród społeczności Overwatcha tak często, jak pytania o kolejny event albo skina do Tracer. Wszystko zaczynało się niewinnie, od narzekania na graczy wybierających tę samą postać w każdym meczu. Później oberwało się miłośnikom Symmetry czy Torbjorna, którzy również nie mieli ochoty dostosowywać się do kompozycji drużyny.

Reklama

Teraz temat jest już znacznie poważniejszy, jest jednym z głównych zmartwień Blizzarda i dotyczy również tego najwyższego poziomu rozgrywki. Kolejnym efektem starań Blizzarda jest wczorajszy post na koreańskim forum Overwatcha (https://kr.forums.blizzard.com/ko/overwatch/t/01-03/61). Ponad 18 tysięcy użytkowników zostało zbanowanych za nieodpowiednie zachowanie.

Chociaż podejmowanie kolejnych działań w tym kierunku jest na pewno dobrą wiadomością dla społeczności, kreuje to również pewne obawy. Jeżeli wczoraj Korea jest w stanie zbanować aż tyle użytkowników, ile musi być jeszcze osób, którym udaje się uniknąć kary?

Dowiedz się więcej na temat: Overwatch

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL