Toyota Master: Heroic wygrywa w turnieju

Zakończyły się zmagania Toyota Master Bangkok. Najlepszą drużyną turnieju okazało się Heroic, które w finale pokonało TyLoo.

Pierwsza część spotkania rozgrywanego do trzech wygranych map nie przyniosła kibicom zbyt wielu emocji. Europejczycy szybko bowiem przejęli inicjatywę na serwerze, regularnie powiększając swoje prowadzenie (9:2). Choć azjatycka drużyna zdołała w pierwszej połowie nieco zniwelować straty (5:10), to jednak później ich plany o powiększeniu dorobku punktowego spełzły na niczym.

Reklama

Dalej fani otrzymali jednak bardzo wyrównane widowisko. Podczas rywalizacji na overpassie zespoły wymieniały się razami. Drużyny solidarnie zdobyły po osiem punktów w roli terrorystów. Z tego powodu doszło do rund dogrywkowych. Ostatecznie rozegrano ich osiemnaście, a szalę zwycięstwa na swoją stronę w końcu przechylili Skandynawowie.

W podobnym tonie odbywała się walka podczas rozgrywania traina. Tym razem dominująca była strona antyterrorystów, gdzie po pierwszej połowie TyLoo zdołało osiągnąć wyraźne prowadzenie (10:5). Asger "AcilioN" Larsen i spółka nie spuszczali z tonu, dzięki czemu zdołali oni obronić cztery punkty mapowe. W dogrywce w większości chińska formacja dopięła jednak swego, przedłużając swoje szanse na zwycięstwo.

Mirage był mocno szarpany. Pierwszą pistoletówkę wygrała chińsko-indonezyjska mieszanka, lecz od tego momentu Heroic zdobyło siedem "oczek" z rzędu. Azjaci nie pozostali dłużni oponentom, doprowadzając do wyrównania (7:7). Wtedy to ponownie przewaga była po stronie Europejczyków (11:7). Ostatnie słowo w tej wymianie należało do graczy z Azji, gdyż poprzez dobrą grę odrobili oni straty w spotkaniu.

Decydującym placem gry zostało inferno. Na tej mapie ponownie doszło do bardziej wyrównanej rywalizacji, choć w pierwszej połowie to europejska ekipa miała nieco więcej do powiedzenia (9:6), następnie powiększając prowadzenie do stanu 12:6. Azjaci nie odpuszczali do samego końca, depcząc po piętach przeciwnikowi. Ostatecznie duńsko-szwedzki skład utrzymał zaliczkę do końca pojedynku.

Heroic - TyLoo 3:2 (16:5 - dust2, 25:23 - overpass, 16:19 - train, 12:16 - mirage, 16:13 - inferno)

Klasyfikacja końcowa:

1. Heroic - 40.000$

2. TyLoo - 20.000$

3-4. AGO Esports, Renegades - 10.000$

5-6. pro100, 5POWER - 6000$

7-8. Kinguin, Alpha Red - 2000$

9-10. MVP PK, TeamOne - 2000$

Patryk Głowacki

Dowiedz się więcej na temat: Bangkok

Reklama

Najlepsze tematy