Team Kinguin rezygnuje z PLE!

Paweł „reatz” Jańczak poinformował na swojej stronie facebookowej, że Team Kinguin rezygnuje z udziału w rozgrywkach Polskiej Ligi Esportowej. Decyzja jest spowodowana napiętym terminarzem drużyny.

Decyzja "Pingwinów" o rezygnacji z uczestnictwa w Polskiej Lidze Esportowej jest dużym zaskoczeniem na polskiej scenie CS:GO. Team Kinguin jest bowiem najwyżej sklasyfikowaną polską formacją w rankingu HLTV. To właśnie ‘TaZ" wraz z kolegami osiągnęli największy tegoroczny międzynarodowy sukces wśród polskich ekip CS:GO, wygrywając DreamHack w Montrealu.

Reklama

Jak podaje "reatz" bezpośrednim powodem jest napięty terminarz rozgrywek, w których Team Kinguin weźmie udział. Organizacja chce się skupić głównie na awansie do Minora IEM Katowice 2019, by potem awansować do turnieju głównego w Spodku.

W tej chwili nie wiadomo, kto i czy w ogóle ktokolwiek zastąpi Team Kinguin w Polskiej Lidze Esportowej. Prawdopodobnym rozwiązaniem będzie przyznanie walkowerów drużynom, które miały się zmierzyć z "Pingwinami" w przyszłych kolejkach.

Krzysztof Chałabiś

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL