Strzelanina podczas turnieju esportowego!

Na miejsce strzelaniny skierowane zostały potężne zastępy policji /AFP

Dwie osoby zginęły, a kilkanaście innych osób zostało rannych podczas strzelaniny w trakcie turnieju esportowego NFL. Gracze rozgrywali spotkania w ramach gry NFL Madden 19, kiedy na arenie wybrzmiały strzały. Za zamachem stoi jeden z uczestników imprezy. Popełnił on samobójstwo.

Reklama

Turniej w NFL Madden 19 odbywał się w Jacksonville na Florydzie. Transmisja z wydarzenia była dostępna na platformie streamingowej Twitch.tv. W trakcie jeden z rozgrywek słychać było w trakcie transmisji huk kilku oddanych strzałów. Organizatorzy natychmiastowo zerwali połączenie i ewakuowali się ze strefy zagrożenia.

Potwierdzony bilans ofiar wynosi zginęły dwie ofiary śmiertelne oraz kilkanaście rannych. Bilans ofiar niestety może się jeszcze zwiększyć. Jak na razie służby zabezpieczyły miejsce zbrodni i nakazały ewakuacje pobliskich lokalizacji.

Reklama

Napastnik, który był jednym z uczestników turnieju popełnił samobójstwo kilka chwil po dokonaniu zbrodni. Na razie nie wiadomo czym motywował się dokonując morderstw.

NFL Madden jest to najbardziej znana seria gier przedstawiająca rozgrywki futbolu amerykańskiego. Jej producentem jest studio EA Games, odpowiedzialne m.in. za serię piłkarskich gier FIFA czy koszykarskiej NBA 2K18. Jest to pierwszy tego typu incydent podczas imprezy esportowej. Do tej pory środowisko esportowa nie doznało podobnej tragedii.

Środowisko esportowe połączyło się w żałobie z uczestnikami turnieju. Z wielu stron napływają kondolencje, a kilka z organizacji esportowych ogłosiło żałobę na swoich profilach social media.

Moment zamachu uchwycony podczas transmisji na Twitch: 

Krzysztof Chałabiś

Reklama

Najlepsze tematy