Play-off ECS nie dla Virtus.pro

Virtus.pro dwukrotnie uległo Ninjas in Pyjamas w meczach ligi ECS Season 6. Porażki sprawiły, że nie zobaczymy Polaków w fazie play-off rozgrywek FACEIT.

Rozgrywka w pierwszej połowie na Cache była bardzo jednostronna na korzyść Szwedów. Ninjas in Pyjamas prowadzili 10:5 i pewnie kroczyli do zwycięstwa.

Virtusi w drugiej połowie odrobili część strat. Po stronie atakującej Polacy wywalczyli aż siedem rund. Nie wystarczyło to jednak, by osiągnąć sukces. Ninjas in Pyjamas wygrało to spotkanie 16;12. Tym samym Virtus.pro straciło szansę na awans do fazy play-off ECS Season 6.

Virtus.pro - Ninjas in Pyjamas 12:16

Druga mapa starcia - Nuke miała podobny przebieg. Ponownie Szwedzi byli znacznie lepsi w pierwszej połowie, po stronie CT. "f0rest" wraz z kolegami wygrali tę połowę wynikiem 11:4. Nadzieją dla polskiej formacji było odrobienie strat po teoretycznie łatwiejszej stronie, po której grali w drugiej części.

Polscy gracze Virtus.pro po raz kolejny zanotowali pogoń w drugiej połowie. Tym razem zawodnicy z naszego kraju zdobyli osiem rund w drugiej połowie. Znów nie wystarczyło to, by pokonać dobrze dysponowanych w dzisiejszym dniu Szwedów i ostatecznie przegrali, tak jak w pierwszym meczu, 16:12.