ESEA MDL: Derby Polski dla Team Kinguin!

Team Kinguin pokonało Virtus.pro 16:11 na mapie Dust2 w derbowym spotkaniu w ramach ESEA MDL Season 29. Jest to pierwsza wygrana "TaZa" nad Virtus.pro od czasu odejścia od zespołu.

Derby Polski w europejskich rozgrywkach zawsze są wyjątkowymi meczami. Starcie Team Kinguin z Virtus.pro na Dust2 jest pierwszym meczem Wiktora "TaZ" Wojtasa przeciwko swojej byłej drużynie.

Grający po stronie antyterrorystów zawodnicy Virtus.pro od początku spotkania mieli kontrolę nad spotkaniem z Team Kinguin. Podopieczni "Kubena" prowadzili 4:0 na otwarcie potyczki. Trzy lub cztery rundy przewagi Virtus.pro utrzymywały się przez długi czas pierwszej części gry. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Virtus.pro 10:5.

Team Kinguin wygrał pistoletówkę w drugiej części mapy. Runda ta pozwoliła na odrobienie większości strat poniesionych w pierwszej połowie. Po dziewiętnastu odsłonach Team Kinguin doprowadził do wyrównania (10:10) i kwestia zwycięstwa w Derbach Polski była sprawą otwartą. Kilka chwil później "Pingwiny" pierwszy raz w tym meczu objęły prowadzenie. Fatalnie grający zawodnicy Virtus.pro nie potrafili się sprzeciwić Teamowi Kinguiin. Ostatecznie Team Kinguin wygrało 16:11 z Virtus.pro.

Team Kinguin - Virtus.pro 16:11