Cheater złapany na azjatyckim turnieju LAN-owym

Dużo działo się dzisiaj na scenie Counter Strike’a. Chociaż AGO doczekało się sporych zmian, międzynarodowym Twitterem wstrząsnęła informacja o tym, że na turnieju LAN-owym złapano kolejnego cheatera.

Minęło już trochę czasu, od kiedy mieliśmy do czynienia z takimi problemami. Tym razem swoją karierę zakończył Nikhil ‘forsaken’ Kumawat, reprezentant drużyny OpTic India, który wraz z drużyną rywalizował na turnieju eXTREMESLAND 2018, gdzie pula nagród wynosi aż 100 tysięcy dolarów.

Reklama

W połowie ich decidera przeciwko drużyne Revolution, administratorzy turnieju ogłosili, że forsaken używał nielegalnych oprogramowań. CSGO2ASIA, które było na miejscu podczas całego zdarzenia, zdradziło więcej szczegółów. Podobno jeden z adminów zauważył program działający w tle na komputerze forsakena. Gracz usunął go ze swojego komputera, ale specjalistom udało się go odzyskać, dając podstawy do dyskwalifikacji.

Forsaken nie tylko pożegnał się z turniejem, ale również z organizacją i potencjalnie swoją karierą w Counter Strike’u. Zapytany przez Hltv, Jesal Parekh odpowiedział, że Forsaken nie jest już częścią OpTic India, a reszta drużyny nie wiedziała nic o jego nielegalnych działaniach.

Niedługo możemy spodziewać się oficjalnych informacji ze strony organizacji oraz prawdopodobnie licznych komentarzy ze strony sceny na temat tego, jak możemy zapobiegać takim sytuacjom. W powyższym tweecie widać fragment rozgrywki Forsakena z 2017, który miał sprawić, że większość azjatyckiej sceny była przekonana o używaniu nielegalnych oprogramowań przez gracza OpTic. 

Tomasz Alicki

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje