Zmienne szczęście PRIDE

W poniedziałek PRIDE miało przed sobą dwa pojedynki w europejskich rozgrywkach. Bilans Polaków po dniu wyniósł 1:1.

W pierwszym swoim spotkaniu "Orły" zmierzyły się z HAVU Gaming w ramach Play2Live Match. Polacy, którzy zastąpili w spotkaniu Singularity, rozpoczęli bardzo dobrze walkę o 1500 dolarów, gdyż po bardzo wyrównanym boju byli oni w stanie zgarnąć overpass na swoje konto.

Następnie rywalizacja przeniosła się na cache, gdzie po pierwszej połowie żadna ze stron nie potrafiła zdobyć wyraźnej przewagi (7:8). W drugiej części mapy lepiej zaczęli radzić sobie Finowie, doprowadzając tym samym do decydującego placu gry. Tym okazał się train. Na "pociągach" w obu połowach przewagę posiadało HAVU, dzięki czemu ostatecznie przechyliło one szalę zwycięstwa na swoje konto.

PRIDE - HAVU Gaming 1:2 (16:12 - overpass, 11:16 - cache, 10:16 - train)

Drugie spotkanie, rozgrywane w ramach półfinału drabinki wygranych w Skinhub Season 2, poszło podopiecznym Michała "MHL'a" Engela już dużo lepiej. W teorii rywal Polaków nie wydawał się łatwy, gdyż North Academy ostatnio zaprezentowało się z bardzo dobrej strony podczas europejskich kwalifikacji do DreamHck Winter.

Od pierwszej mapy jednak przewaga Polaków była dość wyraźna. Spotkanie rozpoczęło się na mapie Polaków - Train. Zawodnicy z naszego kraju wygrali pierwszą połowę 11:4 i wiele wskazywało na to, że nic nie grozi już graczom PRIDE.

W drugiej części mapy rywale z Danii nieco odrobili straty do Polaków, lecz było to zdecydowanie za mało, by wygrać z bardzo dobrze dysponowanymi graczami PRIDE. Train zakończył się zwycięstwem PRIDE 16:10.

Na Nuke zawodnicy z naszego kraju również nie mieli wielkich problemów. Co prawda wygrali stronę CT 9:6, co nie jest idealnym wynikiem, lecz po przeciwnej stronie zaprezentowali się bardzo dobrze, oddając zaledwie cztery rundy i wygrywając całą mapę również 16:10.

PRIDE - North Academy 2:0 (16:10 - train, 16:10 - nuke)

Nie wiemy jeszcze kto będzie rywalem Polaków w wielkim finale.

Patryk Głowacki x Krzysztof Chałabiś

Dowiedz się więcej na temat: Pride | Singularity | Skinhub Season 2 | MHL | North Academy