Team Izaka przegrał w finale ASUS ROG

Piotr "izak" Skowyrski i spółka nie obronili tytułu podczas drugiej edycji ASUS ROG. Polski team przegrał w finale z zespołem złożonym przez Adama "friberga" Friberga.

Rywalizacja w turnieju rozpoczęła się w piątek. W tym czasie polska formacja na czele z "Izakiem"  awansowała do finału, wygrywając dwa spotkania. Tym samym Polacy stanęli przed szansą obrony tytułu wywalczonego w zeszłym roku.

W finale naprzeciw Team Izak stanęli Szwedzi, którym przewodził "friberg". Pierwsza mapa spotkania pokazała, że trafiły na siebie dwa równe zespoły. Po walce traina na swoje konto zapisali Polacy, wychodząc na prowadzenie w meczu.

Następnie rywalizacja przeniosła się na mirage, gdzie znów doszło do równej walki. Obie strony wygrały bowiem stronę antyterrorystów wynikiem 10:5, co sprawiło, że o losach mapy zdecyduje dogrywka. "Overtime" należał do Skandynawów, co sprawiło, iż spotkanie zostało przeniesione na trzeci plac gry.

Tym okazał się cache, który już w pierwszej połowie należał do Szwedów. "Izak" i spółka mieli problem z powstrzymaniem rywali, dlatego na stronę atakującą schodzili oni ze stratą 5 rund. Po zmianie stron przewaga drużyny "friberga" zdecydowanie się powiększyła, dlatego to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa w rozgrywkach.

• Team friberg - Team Izak 2:1 (13:16 - train, 19:16 - mirage, 16:5 - cache)