PRIDE wyszło z grupy CSGO.NET Cup 1

PRIDE pokonało 2:1 Team Nemiga w decydującym meczu grupy C turnieju CSGO.NET Cup 1. Wygrana dała awans do fazy play-off.

Początek Overpassa należał do Polaków, którzy wygrali pierwszych pięć rund. W dalszej fazie pierwszej połowy, Nemiga jednak odrabiała straty i na półmetku zawodnicy PRIDE wygrywali jedynie jednym punktem - 8:7.

Pierwsze rundy drugiej połowy również należały do naszych zawodników. "Luz" i spółka wygrali cztery początkowe odsłony i wiele wskazywało na to, że Overpass łatwo trafi na ich konto. Białorusini jednak się przebudzili i ostatecznie wygrali tę mapę 16:14. Polscy gracze niestety wypuścili wygraną z rąk w samej końcówce rozgrywki.

PRIDE królowało w rundach pistoletowych w spotkaniu z Nemigą. Wygrali ją również podczas otwarcia Traina. Tam jednak nie zdołali wykorzystać jej do zwycięstw w kolejnych rundach i po pierwszych siedmiu rundach przegrywali aż 1:6.

Na szczęście Polacy grali wówczas po trudniejszej stronie TT, co dawało szanse na comeback w drugiej połowie. Pierwsza część zakończyła się prowadzeniem Białorusinów 8:7.
Pierwszą pistoletówkę Team Nemiga wygrał na inaugurację drugiej części Traina. Jednak to nasza ekipa okazała się lepsza po stronie CT i ostatecznie zwyciężyła 16:13.

Cobblestone był bardzo dziwną mapą w tym pojedynku. Pierwszą połowę totalnie zdominowali Białorusini, którzy wygrali z polską drużyną 11:4. Później jednak nastąpiło bardzo efektowne przebudzenie graczy PRIDE, którzy nie dość, że odrobili wszystkie straty, to wygrali całą mapę 16:13, co dało wygraną w całym meczu 2:1.