Podsumowanie Fortnite Blackheart Cup. Polacy w czołówce

​Weekend miłośnikom popularnego battleroyale upłynął pod znakiem kolejnego, otwartego turnieju.

Blackheart Cup, bo tak nazywał się ostatni turniej zorganizowany dla graczy przez Epic Games, to podzielona na regiony rywalizacja solo. Każdy gracz powyżej 13 roku życia mógł włączyć swój launcher i wziąć udział w Gauntlecie, kwalifikacjach do weekendowego turnieju. Top 3% graczy dostawało zaproszenie do sobotnich półfinałów Blackheart Cup, skąd kolejne 3000 najlepszych zawodników awansowało do niedzielnych finałów.

Pula nagród wynosząca 100 tysięcy dolarów została rozdzielona na poszczególne regiony. Kolejny otwarty turniej to przede wszystkim okazja na pokazanie się z dobrej strony i pojawienie się w rankingach graczy, którzy nie znaleźli jeszcze swojego miejsca na scenie competitive.

Pojawia się sporo tzw. "pub stomperów", a w Europie chociażby znów wygrywa Beehive, mający jedne z najlepszych wyników w turniejach online. Wyniki trzech najważniejszych regionów prezentują się następująco:

Trzecia tabela jest bez wątpienia najbliższa sercu polskich fanów Fortnite’a. Bardzo solidne występy zaliczyła bowiem dwójka znanych Polaków, Hoopek oraz JarkoS. Reprezentant Devils.one, który ostatnio dominował również rywalizację na turnieju Ninjy w Warszawie, teraz zajął siódme miejsce w Europie. Zwycięzca polskiej edycji Katowice Royale, JarkoS, uplasował się na 11 pozycji, zaraz za najlepszą dziesiątką.

Dowiedz się więcej na temat: Fortnite