Niespodziewana porażka AGO z pro100 w finale górnej drabinki Mother Russia 2

AGO Gaming niespodziewanie przegrało z ukraińską formacją pro100 2:1 w meczu drabinki wygranych turnieju Mother Russia 2.

Starcie Polaków z ukraińską formacją rozpoczęło się dobrze dla graczy z naszego kraju, Polacy totalnie zdominowali pierwszą połowę, wygrywając tę część aż 13:2. Mało kto spodziewał się, że nasi rodacy są w stanie tak zagrać po stronie terrorystów na Overpassie.

Druga połowa jednak przyniosła zdecydowaną odpowiedź od Ukraińców z pro100. Wygrali oni aż dziesięć rund z rzędu, co dało wynik 13:14 i zawodnicy AGO byli bardzo bliscy utraty wysokiego prowadzenia.

Końcówka mapy należała jednak do Polaków, którzy wygrali trzy ostatnie odsłony i triumfowali na Overpassie 16:13. Najlepszym Polakiem był Damian "Furlan" Kisłowski z 30 fragami na koncie.

Ukraińcy wzięli srogi rewanż na Mirage. Mapa wybrana przez ukraińską drużynę od samego początku układała się po myśli naszych wschodnich sąsiadów. Pro100 wygrało stronę terrorystów 11:4 i wiele wskazywało na to, że tak dobry rezultat pozwoli im wygrać mapę i wyrównać stan całego spotkania.

Wygrana runda pistoletowa i dwie kolejne na otwarcie drugiej połowy tylko i wyłącznie potwierdziły lepszą dyspozycję rywali na tej mapie. Ostatecznie pojedynek zakończył się zdecydowanym zwycięstwem pro100 16:5. Spośród Polaków ponownie najlepszy był "Furlan", który tym razem ustrzelił 18 trafień.

Niestety na trzeciej mapie zawodnicy z Ukrainy poszli za ciosem wyczynu na Mirage. Co prawda, pierwsza połowa była bardzo wyrównana i rywale AGO Gaming wygrali ją zaledwie 8:7 po stronie CT.

Gracze pro100 udowodnili, że są znacznie lepsi po przeciwnej stronie w drugiej połowie, kiedy dali AGO wygrać tylko jedną rundę, a sami wygrali ich aż osiem i ostatecznie triumfowali 16:8.