FCDB Cup 2017: Team Kinguin przegrał w finale

Team Kinguin przegrał w Mińsku w wielkim finale FCDB Cup 2017 z Hell Raisers 2:1. Polacy zainkasowali za drugie miejsce bagatela 10 tysięcy dolarów.

Finałowe starcie Teamu Kinguin z Hell Raisers było bardzo dziwne. Pierwszą mapę, Inferno zdominowali zawodnicy międzynarodowego zespołu, którzy pokonali polski skład aż 16:5. Świetna mapę rozegrał "woxic", który zdobył 25 fragów, jednocześnie ginąc tylko ośmiokrotnie.

Cobblestone należał już jednak do polskich graczy. Cobblestone wybrane przez Team Kinguin nie zostało jednak zdominowane przez Polaków od samego początku. Pierwsza połowa, zakończona prowadzeniem podopiecznych "Loorda" 10:5 zwiastowała wyrównane spotkanie. Jednak w drugiej połowie zawodnicy spod loga Pingwina wygrali z rywalem 6:1 i ostatecznie zwyciężyli 16:6.

Finałowa mapa - Cache, miała również jednostronny przebieg, lecz tym razem lepsi okazali się zawodnicy HR. Do zamiany stron również było 10:5, lecz w drugiej połowie Hell Raisers potrafiło utrzymać wypracowaną przewagę i ostatecznie pokonali Polaków 16:9, stając się triumfatorem turnieju FCDB Cup 2017 w Mińsku.