​ECS Season 6: Virtus.pro dwukrotnie słabsze od North

Sobota nie była udanym dniem w wykonaniu Virtus,pro. Polska formacja przegrała bowiem dwa pojedynki z North w ramach ECS Season 6.

Pierwszy mecz między formacjami odbył się na dust2. Początek rywalizacji należał do Polaków, którzy objęli prowadzenie 4:2. Od tego momentu prym zaczęli wieść Duńczycy, odrabiając stratę, a następnie osiągając zaliczkę punktową (8:4). „Virtusi” skończyli połowę wynikiem 6:9, a po zmianie stron zapisali oni rundę pistoletową na swoje konto. North przełamało jednak przeciwnika w kolejnej odsłonie, rozpoczynając tym samym marsz po zwycięstwo.

Virtus.pro – North 7:16 – dust2

W drugim pojedynku po słabszym otwarciu Philip „aizy” Aistrup i spółka osiągnęli prowadzenie, by z czasem konsekwentnie je powiększać (9:4). Końcówka połowy należała do „VP”, gdyż zmniejszyło ono straty. Odkąd podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego przenieśli się na stronę atakującą, dążyli oni do wyrównania, co w końcu im się udało (11:11), Od tego momentu Skandynawowie zgarnęli jednak pięć punktów na swoje konto, tym samym wygrywając kolejne spotkanie.

Virtus.pro – North 11:16 - nuke