AGO Gaming triumfuje nad PRIDE w Wielkich Derbach Polski

AGO Gaming po zaciętym boju pokonało PRIDE 2:1 w bardzo prestiżowym pojedynku polskich drużyn w ramach wielkiego finału turnieju LEGENDS Series #4.

Od samego początku pojedynek AGO GamingPRIDE elektryzował polskich kibiców CS:GO. Już pierwsza mapa dostarczyła fanom nie lada emocji.

Spotkanie lepiej rozpoczęło AGO po stronie CT, wygrywając cztery pierwsze rundy. Potem jednak gracze PRIDE odrobili straty i przed zamianą stron wyszli na prowadzenie 8:7.

W drugiej połowie, pomimo porażki w rundzie pistoletowej, to PRIDE wygrali na mapie Overpass. Toczyli bardzo wyrównany bój do samego końca, lecz ostatecznie zdołali pokonać "Aniołki" 16:14.

Druga mapa dostarczyła jeszcze więcej emocji polskim kibicom. AGO Gaming bardzo dobrze zagrało po stronie terrorystów na Mirage. Wygrali trudniejszą połowę 8:7, co stawiało ich w lepszej sytuacji przed finałową częścią.

Wtedy jednak nastąpiło przebudzenie "Orłów", którzy również zwyciężyli 8:7 i obie ekipy czekała dogrywka. AGO i PRIDE potrzebowały aż dwóch dogrywek, by rozstrzygnąć losy mapy. Lepsze okazało się AGO, wygrywając 22:18.

Niespodziewanie finałowa mapa - Train był jednostronnym koncertem gry AGO Gaming. Nowa drużyna Bogusława Leśnodorskiego nie dała najmniejszych szans podopiecznym Piotra "NEQS'a" Lipskiego. Zdominowali w każdym elemencie gry, ostatecznie wygrywając 16:2.