Minor nie dla MIKSTURY, Kinguin gra dalej

Polacy mieli zmienne szczęście w kwalifikacjach do Minora IEM Major Katowice 2019. Team Kinguin awansował do kolejnej fazy, lecz MIKSTURA nie miała tyle szczęścia i musiała pożegnać się z rozgrywkami. Kolejne rozstrzygnięcia dziś wieczorem.

Train fatalnie rozpoczął się dla graczy MIKSTURY. "Biało-Czerwoni" zdecydowanie odbiegali poziomem od swoich rywali z Danii. Niemal każda akcja rywali Polaków kończyła się celnym trafieniem. Na półmetku pierwszej mapy Fragsters prowadziło 12:3.

MIKSTURA zademonstrowała wolę walki w drugiej połowie. Zawodnicy pod przewodnictwem Pawła "byali" Bielińskiego zaczęli błyskawicznie odrabiać straty. Świetna gra po stronie antyterrorystów nie przyniosła jednak oczekiwanych skutków i to Fragsters mogło się cieszyć z wygranej 16:13 na pierwszej lokacji.

Druga mapa dawała duże nadzieje na wyrównanie stanu meczu. MIKSTURA dobrze weszła w mecz, narzucając własną inicjatywę. Po bardzo dobrej pierwszej połowie na Nuke, MIKSTURA prowadziła 10:5.

Niestety, gra Polaków zepsuła się w drugiej połowie, gdy grali po stronie atakującej. Fragsters ponownie poczuło się pewnie na mapie i zaczęło błyskawicznie odrabiać straty. Gdy ta sztuka im się udała, wyszli na prowadzenie i nie oddali do końca spotkania. Emocjonująca mapa zakończyła się triumfem Duńczyków 16:14 i to oni pozostają w grze o Minor w Katowicach.

MIKSTURA - Fragsters 0:2

W całkiem inne nastroje wprawili polskich kibiców zawodnicy Team Kinguin. Podopieczni "Loorda" od początku meczu na Mirage dominowali nad Sprout. Śmiało można stwierdzić, że jednostronna pierwsza mapa - Nuke zakończyła się triumfem Team Kinguin 16:9. Najlepszym strzelcem po stronie polskiej drużyny był Mikołaj "Mouz" Karolewski z liczbą 31 fragów na koncie.

Niemiecko-duńska formacja miała nadzieję powrócić na mapie Train. Jednak tam również Polacy nie mieli sobie równych. Podobnie jak na Nuke’u, ‘TaZ" wraz z kolegami panowali nad sytuacją, nie popełniali większych błędów. Końcówka dopiero obfitowała w emocje, kiedy Sprout postanowiło dość skutecznie zmniejszać dystans do Team Kinguin. Nasi zawodnicy nie pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwa z rąk i ostatecznie awansowali do kolejnej fazy kwalifikacji do Minor IEM Major Katowice 2019. Rywalem Kinguin w kolejnej fazie będzie francuski Team Vitality.

Team Kinguin - Sprout 2:0